Talmácsi kilenc pontot szerzett a fekete futamon

Talma hetedikként végzett, az egyszeres győztes Tomizawa nem élte túl hatalmas bukását

Forrás: Faster Management

Talmácsi Gábort a hetedik helyen intették le a tragikus futamon: a versenyen életét vesztette a Moto2-es kategória első győztese, a japán Shoya Tomizawa. A gyorsaságimotoros világbajnokság mezőnye döbbenten áll a hirtelen haláleset előtt, amely már a második volt egy héten belül…

Az időjárásra továbbra sem lehetett senkinek sem panasza, egész hétvégén ideális körülmények között zajlottak az események a pályán. A futam napján, mint mindig, minden kategória számára egységesen 20-20 perc állt még rendelkezésre, hogy tökéletesítsenek, finomítsanak a motorok beállításán, hiszen miután a versenyzők felállnak a rajtrácsra, már egészen más lebeg a szemük előtt: csak a futamra koncentrálnak és bármi áron – természetesen csak a sportszerűség határán belül – a legjobb eredmény eléréséért hajtanak.

Talmácsi Gábor a bemelegítő edzésen a nyolcadik helyen végzett. Majd a warm up és a rajt közti időszak számára mindig az előre beprogramzottak szerint történik. Időhöz kötött könnyű ebéd, majd nyújtás, lazítás és végül irány a box.

12:15 óra – 26 fok, 37 fokos aszfalt hőmérséklet és a lámpák szabadjelzését követően elindult a verseny, mely Misanoban 26 kört jelentett a Moto2 mezőnyének. Talmácsi a 10. helyről rajtolt és már az első métereken megkezdődött a helyezkedés. Két helyet sikerült előrelépnie, a start utáni első néhány kritikusnak számító kanyaron bukások nélkül jutott túl a mezőny. Ahogy teltek a körök, két csoportra szakadt az eleje: Talmácsi a második bolyban motorozott és végül a 7. helyen ért célba. A san marinoi futamot Toni Elias nyerte, mögötte Julian Simon lett a második, a harmadik helyet a végén nagyot hajrázó Thomas Luthi szerezte meg. Talmácsi 9 ponttal növelte az összetettbeli pontszámát, amivel egy helyezést előre is lépett a tabellán.

Talma végig küzdött a technikával, ennek fényében jó teljesítmény a hetedik hely

A verseny 12. körében történt egy végzetes baleset, melyben három versenyző volt érintett: Shoya Tomizawa, Alex De Angelis és Scott Redding – utóbbi kettő keresztülment az előttük elcsúszó japán motoroson. A Technomag CIP csapat 19 éves versenyzője, Shoya Tomizawa olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy életét vesztette. Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani.

A misanoi versenynap egyébként is egyperces gyászszünettel kezdődött az Indianapolisban elhunyt 13 éves Peter Lenz emlékére… Shoya Tomizawa is mindössze 19 éves volt…

Talmácsi Gábor nyilatkozata:

“Jobb eredményre számítottam, de ha azt nézzük, hogy szinte végig küzdöttem a motorral, hogy egyáltalán ne essek el, akkor máris másként kell értékelnem a 7. helyet. Egyelőre nem tudjuk mi okozhatta, de az első kerék folyamatosan pattogott, emiatt nem volt ideális a kanyarsebesség sem, az S kanyar kombinációkban pedig különösen koncentrálnom kellett, hogy a motoron tudjak maradni. A nehézségek ellenére sikerült célba érnem, és fontos pontokat szereznem. Továbbra is azt mondom, hogy igenis bennem van, hogy dobogóra álljak, de ez a verseny is jól mutatja, hogy az kevés, hogy bennem van, a motornak is tudni kell hozni azt a teljesítményt, ehhez pedig újabb setup-okra, finomhangolásokra van szükség.

A futam után kaptuk a sokkoló hírt,
hogy a versenyen bukó Shoya Tomizawa nem élte túl a balesetet. Tegnap este még beszéltem vele… Nincsenek szavak arra, ami történt. Mélyen le vagyok sújtva és egyelőre képtelen vagyok felfogni a történteket. Őszinte részvétem. Nyugodjék békében”

San Marino, Misano – verseny, végeredmény:

1. Toni Elias
   2. Julian Simon
   3. Thomas Luthi

7. Talmácsi Gábor

Időmérő edzés (2010. szept. 4.)

Továbbra is kedvező az időjárás a misanoi pálya környékén, aminek nemcsak a versenyzők, de a helyszínre kilátogató szurkolók is örülnek. A délelőtti második szabadedzésen Talmácsi Gábor és csapata azt a cél tűzte ki, hogy a magyar motoros kevesebb boxkiállás mellett hosszabb periódusokat töltsön a pályán és próbáljon közel azonos köridőket futni. Ezt meg is valósították és több értékes információt gyűjtöttek a motor beállításával kapcsolatban, mindemellett a köridőből is sikerült faragni.
Már az időmérő előtt nagyon elszánt arcokat lehetett látni a boxokban, de ezen igazából nem is lehetett csodálkozni, hiszen azon tréninghez érkezett a san marinoi hétvége, amely a rajtsorrendről döntött. 41 fős mezőny esetén pedig ki nem akar minél előrébbről indulni?

Talmácsi remekül kezdte a kvalifikációt, melyen folyamatosan hozta az 1.40-es stabil köridőket. Végül 20 kört teljesített és leggyorsabb köridejét a 19-ben produkálta, ami a 10. helyet jelentette számára. Az időmérőt Toni Elias nyerte – aki korábban a szabályokat megszegve ezen a pályán tesztelt – mögötte Scott Redding, Julian Simon és Jules Cluzel indulhat még az első sorból.

Elégedett vagyok abból a szempontból, hogy végre eddig ez egy olyan hétvége, amikor edzésről edzésre sikerült javítani, gyorsulni. Sokmindenre rájöttünk, sok hasznos információt szereztünk, melyek nagyon fontosak lehetnek számunkra a következő futamokon is. Holnap mindenképpen egy nagy csatát várok, melyből szeretném én is kivenni a részemet és lehetőleg minél előbb, a mezőny elején.