Talma – Brit átok!

DONINGTON PARK, A VERSENY

Már a reggeli bemelegítő edzésen változtatni kellett Talmácsi Gábor motorjának beállításán, mert nagyon erős szél fújt és nem volt elegendő súly az elején. A magyar motoros 11. lett.

A 25 körös versenyt a 2. helyről kezdte. Elsőnek úgy tűnt, hogy sikerült jól elkapnia a rajtot, azonban az első kanyarban mégis sokan megelőzték. A 2. kört kezdve Talmácsi elment Koyama mellett, majd már csak azt lehetett látni, ahogy kint van a sóderágyban és Apriliáját vizsgálgatja.
A Brit Nagydíjat végül Scott Redding nyerte, mögötte Mike Di Meglio és Marc Marguez végzett a dobogón.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:
A szél keresztbehúzta a versenyemet. Már a bemelegítésnél nagyon könnyű volt a motor eleje, gondok voltak az addig tökéletes beállítással. Szinte vezethetetlen volt az Apriliám. A rajtot jól kaptam el, de nem ment a motorom, valamiért nem forgott rendesen, 13500-nál többször is lehörgött. Majd az első kör végén elkezdett erőre kapni. Meg is előztem Koyamát, de a 4. kanyarban mintha kifújta volna a szél alólam a motort. Éreztem, hogy fújja, fújja, nincs kellő tapadás és kicsúsztam.