Blog

Palatinus Attila: Kunmadárról a lagziba

Pala szezonja elég extrémre sikeredett, de a meglepetések mellett az eredmények sem maradtak el – beszámoló, videóval

Euromotor3

Szöveg: Palatinus Attila Stuntrider Képek: Ferenczi Péter, Gémesi Balázs, NAnd Photography Videó: Tóth György

Úgy néz ki, 2016-os szezonra eredményes volt a felkészülés, ugyanis már az év első versenyen sikerült begyújtani a rakétákat. Az AMTS-en – a nem éppen optimális körülmények között (hideg, poros, egyenetlen viakolor) – megrendezett szezonnyitó összecsapáson sikerült életem legjobb kvalifikációs eredményét megszereznem a Divízió I.-es 2. hellyel. Ez hatalmas motiváció volt a döntő futamra, és az egész idei szezonra nézve. Az első fordulót végül a 4. helyen zártam, ami egy jó eredmény, hisz onnan már csak egy lépésre volt a célul kitűzött dobogó.

Ezután az Stunt OB második állomása május 1-jén Kunmadarson következett, ahol szintén egy nagyon jót sikerült motoroznom. A műsorszerkesztésemben egy kicsit több hangsúlyt fektettem a dinamikára (nagy gumifüstök és tempós trükkök), ami néhány technikai elem kihagyását eredményezte. Ez végül a lelátókon nagyon nagy sikert aratott, de nem bizonyult jó koncepciónak, mert az összpontszámom sajnos kevesebb lett, mint az első fordulón. Végül az 5. helyen zártam a kunmadarasi futamot. Így ez részben csalódás volt számomra, viszont az nagyban kárpótolt, hogy a nézők között az én menetem aratta a legnagyobb sikert hangulat-ügyileg, szóval a dinamikus elemek  így vagy úgy, de – végül is meghozták a várt eredményt.

Május végén következett a 3. forduló a Pécs Expo területén, ahol nagyon előkelő helyre sikerült magam „bemotorozni”, mondhatni egy álmom teljesült. Egy nagyon jó kvalifikáció után a döntőben is jól jött ki a lépés és sikerült elérnem a 2016-ra kitűzött célomat: a dobogó 3. fokán zártam a napot! 😉 Nagyon boldog voltam, egyenesen a 2011-ben megszerzett Divízió II-es Magyar Bajnoki Címemet idézte számomra egy kicsit. Sajnos később ezt a versenyt – bizonyos okok miatt – kivették az év végi elszámolásból… Ettől függetlenül természetesen gőzerővel folyt a felkészülés az utolsó fordulóra.

A záróforduló napja nekem igen extrémre sikeredett. Tesómnak éppen aznap volt az esküvője, ahol az ő tanújaként kellett jelen lennem, és nem mellesleg nászajándékul egy PALA55 Show-val is készültem az ifjú párnak. Szóval kora reggel indulás volt Kunmadarasra versenyezni, onnan kutyafuttában go haza az esküvőre, majd azután kiugrani az öltönyből (vissza a motoros cuccba) és hadd szóljon a bemutató a násznépnek – ezt követően pedig másnap reggelig buli…

Na de ne szaladjunk ennyire előre! A zsűrinek és a szakágvezetésnek hála, soron kívül (délelőtt) meg tudtam csinálni a versenyemet, külön be tudtam mutatni a produkciómat a Stunt Arénában (ezért ezer hála és köszönet Nekik még egyszer.) A komoly felkészülésnek köszönhetően jól sikerült a kvalifikációm, és a döntő menetemet is abban a minőségben mutattam be, ahogy azt terveztem. Viszont a nagy sietségben a kvali meg a döntő futam között elfelejtettem/elfelejtettük a legjobb trükk bemutatását és sajnos ezzel jó néhány pontot sikerült eldobnom magamtól. Ezek után végül „csak” az ötödik helyen zártam ezt a futamot, ami végül is nem volt rossz eredmény ebben a formában…

Ezen eredmények alapján a 2016-os MAMS Stunt Riding Nyílt Magyar Bajnokság versenysorozat összetettjében a 4. helyet szereztem meg. Természetesen ennek nagyon örülök, még ha egy hajszállal (2 ponttal) le is maradtam a célul kitűzött dobogóról. Ez egy újabb nagy motiváció számomra a jövő szezonra nézve, ugyanis azt látom, hogy jó az irány, amerre haladok a felkészüléseket illetően.

A szezon végével egyidejűleg a felkészülést meg is kezdtem a 2017-es szezonra, amikor is remélem hogy sikerül majd (legalább) egyet feljebb lépni (a dobogóra) az év végi összetettben.

– nagy köszönettel tartozom a szponzoraimnak a 2016-os támogatásért, ugyan is ez a jó eredmény az ő segítségük nélkül nem jöhetett volna össze:
Healtech Electronics, ICON, MTD Hungária, INSTAR Films, Hatás Reklám, Gumibázis, Side by Side Motorosbolt, Wild Magazin, Csapassunk.hu, East Side Motors, Bátszi Motor, TesztMotor.hu, Mad Max Motorszerviz, NAnd Photography, Olajbörze.hu