Blog

Két új világbajnok, mégis Simoncelliről szólt Valencia

Méltó módon emlékezett a MotoGP teljes mezőnye Marco Simoncellire (videó)

Paolo Simoncelli, SuperSic édesapja korábban úgy nyilatkozott, hogy gyászszünet helyett motorzúgást szeretne hallani fia emlékére, hiszen tudja, hogy Marco is ezt akarná. A szervezők a valenciai futam napjának reggelén eleget is tettek kérésének: az egész mezőny, vagyis mindhárom kategória résztvevői megtettek egy kört a Ricardo Tormo versenypályán, a két hete tragikus versenybalesetben elhunyt Marco Simoncelli tiszteletére. A csapatot az 1993-ban az 500-asok között világbajnoki címet nyert legendás Kevin Schwantz vezette fel, méghozzá Simoncelli Honda RC212V-jén. A Gresini csapat Sic emlékére vállalta a spanyolországi szereplést és méltó módon megemlékeztek kiváló versenyzőjükről: egész hétvégén kiállították a boxban a motorját, a szurkolók pedig egy emlékfalon hagyhattak üzenetetet a sokak számára szimpatikus versenyzőnek.

A királykategória keserédes versenyét egyébként az idén megállíthatatlan Casey Stoner nyerte, a most szintén jó formában motorozó amerikai Ben Spies és Andrea Dovizioso előtt. Az olasz egyébként jövőre elhagyja a Hondát (amivel egész GP-s pályafutása alatt versenyzett) és – jobb híján – a Tech3 Yamahához igazolt. A Moto2-esek küzdelmét a Gresini csapat színeiben Michele Pirro nyerte – ennél szebb emléket aligha lehet állítani Simoncelli előtt. A 600-as kategóriában a német Stefan Bradl lett a világbajnok, megelőzve Marc Marquezt és Andrea Iannonét. A 125-ösök utolsó versenyén Talma barátja, a francia Johann Zarco bukott, így Nicolas Terolnak hívják az utolsó nyolcadliteres világelsőt – a futamgyőztest pedig Maverick Vinalesnek. Hazai részről Sebestyén Peti váratlan apriliás részvételének örülhettünk: a 18. hely egy viszonylag kellemes gyógyír lehet egy nehézségekkel teli, problémás szezon végére. Na majd a Shercóval a Moto3-ban!