IRTA teszt- Talma 4. az első napon

JEREZ – HIVALOS MOTOGP TESZT, 2009. március 25.

TALMA AZ ÉLBOLLYAL CSATÁZIK

A mai nappal kezdetét vette a hivatalos MotoGP teszt, melyen a teljes világbajnoki mezőny motorra ül. Az első három napon a 125 és a 250 köbcentis mezőny próbálgathatja az újdonságokat, péntektől vasárnapig a legnagyobb kategória versenyzői veszik birtokukba a pályát. Talmácsi remekül kezdte a mai napot, amelynek első felében közösen körözött a két kategória. Talma sokáig a legjobb idővel állt, és folyamatosan javította az eredményeit.

Később a többiek is felzárkóztak a magyar világbajnokhoz, és Gábor ötödikként zárta ezt az öt órás időszakot. Utána egy időmérő edzés szimuláción vett részt a negyedliteres mezőny, ami ötven perc motorozást jelentett. Talma gyorsult ebben a szakaszban, és sok tapasztalatot szerzett a motorról, végül pedig a negyedik leggyorsabb kört futotta.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:

Elégedett vagyok a csapatom és a saját teljesítményemmel. Azonban úgy érzem, hogy ennél többre vagyunk képesek, és tudunk még gyorsulni. A holnapi napon több körön át fogom tesztelni, hogy miként viselkedik a motor használt gumikkal. A jelen tapasztalatok szerint, bárki képes egy-egy gyors körre az új gumikkal, a nehezebb feladat a folyamatos gyors körök teljesítése, amiben még nekem is fejlődnöm kell.

JOHANN ZARCO IS KEMÉNYEN DOLGOZOTT A NYOLCADLITERESEK MEZŐNYÉBEN
A MotoGP 125 géposztályában induló francia versenyző, Johann Zarco – Talmácsi Gábor menedzsmentjének egyik új pártfogoltja – is ott volt a mai hivatalos tesztet, mely során az elsődleges célja a tapasztalatszerzés volt. A nap folyamán 63 kört teljesített. A beállítások egyre jobbak, a motor erejével nincs gond, viszont az első futómű beállítás még további finomítás igényel, mivel nem úgy fordul az Aprilia a kanyarokban, ahogy kellene. Azonban a WTR San Marino Team holnapra kicseréli a futóműt egy teljesen újra, aminek hatására még jobb eredményekben bízik Johann és a csapat is.