Felbőgtek az MZ -k Kakucson!

Az idei évad második MZ klubversenyét Kakucson bonyolították le.

Euromotor3

A helyszín nem volt ismeretlen a versenyzők számára,mert közülük szinte már mindenki ellátogatott ide edzés, gyakorlás céljából. Talán most csak annyi volt a szokásostól eltérő, hogy a rendezőség „visszafelé” /óramutató járásával ellentétes/ motorozás mellett döntött.

A hír megosztotta a versenyzőket, a többség örömmel fogadta, páran jobban örültek volna a másik iránynak.
A nevezés és a gépátvétel rendhagyó módon közel egy órát csúszott a késve érkezők miatt, de erre vigaszt nyújtott a kitűnő időjárás és talán ennek is köszönhetően a viszonylag nagy számú nevező, akik között a régi, rutinos versenyzők mellett megtalálhatók voltak debütálók is.
Közüllük érdekességképpen Lénárt Péter nevét emelném ki, aki MZ-vel soha nem versenyzett, most is Fazekas Krisztián motorjával állt rajthoz, viszont 125 cm≥-es speciál kategóriában több nemzetközi versenyen nagyon eredményesen szerepelt.

A nevezés és a gépátvétel körüli „bonyodalmak”lezajlása után, melynek elsimításában Bambinak oroszlánrésze volt /külön köszönet érte!/, elkezdődött a szabadedzés.

Már ekkor látható volt, hogy ezen a napon nem fognak unatkozni sem a pálya mellett állók, sem a bent motorozók. Végre az edzéseken és a versenyfutamon is folyamatos kiélezett csatározásokat, meccseléseket láthatott a közönség.
A versenyzők gondoskodtak róla, hogy az érdeklodok figyelme egy pillanatra sem lankadjon a futamok alatt.
Sajnos bukásokban gazdag verseny zajlott, de szerencsére senki sem sérült meg „csak” a motorokban keletkeztek károk.
A szabadedzésen Benedek Bence/391/ bukott és a szorosan nyomában levő Bán Levente /328/ már nem tudta kikerülni, így sajnos áthajtott Bence mellkasán, majd Levente is elesett. Szerencsére sérülés nem történt, de pszichésen mindkettőjüket megviselte ez az eset.

Kukkel László/312/ a pálya nézőktől távolabb eső hátsó részén egy balos kanyarban kicsúszott. Szerencsére ő is és a motor is a pályán kívül eső homokágyat célozta meg, de sérulés nem történt, viszont az esés eredménye: crossozókat megszégyenítő porfelhő lett Kovács Gábor /327/ nem tudta hozni a tőle megszokott formáját, motorja a hátsó gumi miatt csúszkált, ezért többször ki kellett állnia.
Az időmérő futamon az élmezony „négyesfogata” /Kutrik, Kovács, Kamondy M., Bán/ nagyon látványos és technikás küzdelmet mutatott be.
A középmezőnyben is folyamatos csatározást izgulhattunk végig, nagyon jó, szoros időeredmények alakultak ki.
Kamondy Tibor /310/ gumidefektet kapott, sikerült ugyan talpon maradnia, de sajnos a versenyfutamon már nem indult el.
Ha a bukásokért is járt volna díjazás, azt minden bizonnyal Gonda Tamás /389/ nyerte volna, akinek mentségére szolgál, hogy a felkészülési időt az őszi közúti motorbalesetéből való felépülésre használta fel.
Az ebédidőben zajló verseny rajtjához végül 18 MZ sorakozott fel, és kezdetét vette az ádáz küzdelem. Az első 3-4 körben szorosan Kutrik /308/ nyakában Kovács /327/, Kamondy M./302/, Bán /328/haladt. Kutrik folyamatosan növelte előnyét, Kamondy M. szinte a leintés pillanatáig megőrizte második pozícióját, de ekkor Lénárt P./378/ megelőzte.

Kovács és Bán folyamatos csatájának az eredménye Kovács esése lett közvetlenül Levente előtt. Hogy ne ismétlődjön meg az edzésen történt szerencsés kimenetelű baleset, Bán belenyúlt az első fékbe és ő is elesett. Kovács tudta folytatni a versenyt, de sajnos Levente fékhiba miatt kiesett.

Kukkel László /312/ a dinamikus tempóból Leventéék bukása miatt minimálisan visszavett, de ez éppen elég volt ahhoz, hogy Árvai István /369/ és Lénárt Péter /378/ megelőzze, így a verseny végéig komoly fenyegetést jelentett a szorosan nyomában motorozó Irmai Zoltán /334/ is.
Bodnár Kristóf /315/ az időmérőn elért eredményéhez képest 7 pozíciót jött fel, s ő is bekerült a nagyon erős, kis időkülönbségekkel motorozó középmezőnybe.
A mezőny többi versenyzője is kitartó, magabiztos motorozással rótta a köröket, és olykor ők is komoly csatákat vívtak. A futam leintése után az alábbi eredmények születtek: