Elindult a Supermoto bajnokság, első helyszín, Tököl

A húsvéti nyúllal együtt rajtoltak el az ország legjobb supermotósai. Idén minden futamon ott leszünk!

A húsvéti nyúllal együtt rajtoltak el az ország legjobb supermotósai. Hímes tojás helyett díszes kupákat kaptak, a locsolás izgalmait pedig egy kis gumifüstöléssel feledtették. Tökölön beindult a 2009-es Supermoto Bajnokság, aminek a TesztMotor, mint médiatámogató, minden futamán ott lesz!

Húsvét hétvégéjén az emberek általában azzal vannak elfoglalva, hogy milyen mívesen kanyarintsák rá a családtagok nevét a tojásokra, hány locsolót fogadjanak a ház hölgy lakói, vagy mennyire legyen zsíros a főtt sonka, netán torma is járjon-e mellé. A grande família látogatásának időpontját úgy sem sikerül soha közös nevezőre hozni: apu őrjöng, anyu sír – ideális ünnepi hangulat. Erre a problémára jelentett megoldást a tököli supermoto verseny. Otthon érzed magad, mégse vagy a családod körében. Bezingőz, gumifüst, és sültkolbász. Kinek kell a hímes tojás, ha ez is lehet a menü a Feltámadás napján?!

Egy nap. Nem kell egy egész hétvégét beálldozni legkedvesebb hobbinknak. Délelőtt edzések, majd időmérő, és délután jöhet máris a csontdaráló. Az ünnepi hangulat ellenére – vagy éppen ezért – sokan eljöttek a szezon első versenyére. Versenyzők és nézők egyaránt. A Prestige és az Open kategóriában is harminc nevezőt regisztráltak. A környező országok bajnokai is tiszteletüket tették Tökölön, így a szlovén, a horvát, a szlovák és az osztrák király is ott volt a mezőnyben.

Ez a magyar szíveket görcsös összehúzódásra kéztette a bal pitvarban. Pláne úgy, hogy Tóth Ádám nyakán egy csinos nyakmerevítő díszelgett. Ő csak Lánczi Sanyi barátjának segített be. Ifjabb Kökényesi György pedig élete legrosszabb kondíciójában várta a hétvégét. Versenysúlyához képest 10 kiló minuszban volt Kiskökény. Utolsó magyar mentsvárként a Motomax csapatban bízhatott a piros-fehér-zöld szív: Kecskeméti Márk, Holdonner Norbert és Ónódi Benjámin személyében. A hármas fogat közül aztán az vágta ki legjobban a rezet, akire a legkevésbé számított volna a néző.

Már az edzéseken erőt demonstrált a nemzetközi egység. A horvátok bajnoka, Viktor Bolsec négy tizedet adott a svájci Cyrill Scheiwillernek a királykategóriában. A legjobb magyar Kiskökény volt, a nyolcadik idővel kvalifikálta magát a 15 perc plusz két körös viadalokra, de az ő hátránya már két és fél másodpercnél is több volt. Vermes Sándor 12., Varga Oszkár 16., Lánczi Sándor 20., Holdonner Norbert a 21. Kecskeméti Márk a 22. legjobb időt motorozta. Az Open géposztályban svájci henger a kvalin: Alex Bruinner, Ralf Kolb, Urs Müller és Franz Rudisuli foglalhatta el az első sort. Legjobb magyarként a kilencedik rajthelyről indulhatott a 16 esztendős Ónodi Benjámin.

Ekkor még nem lehetett sejetni, de Ónodi öreg rókákat megszégyenítve csúsztatott keresztbe a nap folyamán. Az Open kategória első futamának rajtjára a Yamahás Urs Müller reagált a legjobban. Az apró svájci klasszis úgy játszadozott a mezőnnyel, ahogy nem szégyelt. Már az első kör végén megnyugtató előnyt harcolt ki magának, amit aztán ügyesen kamatoztatott a leintésig. Viszont a háta mögött kemény csata zajlott. Ónodi Benjámin Ralf Kolbot késztette kemény ellenállásra. A rutin sajnos győzött, de Beni teljesítménye elismerést érdemel. 16 évesen, a kilencedik helyről rajtolva, harmadik lett egy kemény nemzetközi mezőnyben. A második futamban annyit változott a koreográfia, hogy Urs Müller mögött Alex Bruinner és Manuel Herczog csatázott az ezüstéremért. Müller megint nagyon nyert, Bruinner második, Herczog harmadik. Ónodi a negyedik helyen futott célba, ami azt is jelentette, hogy Müller mögött a második lett összesítésben, a magyarok különversenyét pedig toronymagasan megnyerte. Valahogy így kell elkezdeni egy ígéretes karriert!

5. Franz Rudisuli

A Prestige kategória résztvevői presztizst csináltak a győzelemből. Első nekifutásra Cyrill Scheiwiller és Viktor Bolsec ugrott egymásnak. Sokáig úgy tűnt, hogy a svájci színeket képviselő Scheiwiller lekoppintja Urs Müller kűrjét, de Bolsec nem hagyta magát. A horvát hondás méterről-méterre dolgozta le hátrányát, és a pálya földes részén nem is váratott sokáig magára a kifékezés. Innen már gyaloggalopp volt számára az első futam. Hat és fél másodperccel nyer Scheiwiller és Uros Nastran előtt. Kökényesi sérült motorral is a 6., Varga Oszkár a 15., Holdonner Norbert a 17., Vermes Sándor a 18., Lánczi Sándor a 22., Bohács Róbert a 27., Kecskeméti Márk TKO. “Elcsúsztam az egyik kanyarban és meglazult a kormányom. Biztonságosabbnak láttam, ha kiállok. Nehezen találtam a helyem a pályán, kevés időnk volt felkészülni a körülményekre.” – összegezte Kecskeméti az első futamot.

A második futamban Scheiwiller csípi el a rajtot, és húz el meggyőző tempóban a többiektől. Bolsec elrontja a rajtját, a mezőny közepéből kénytelen előre verekedni magát. Az összetett győzelme úszott el a rossz reakcióideje miatt. Scheiwiller magánszáma senkit sem érdekel az élen, Kiskökény ugyanis berajtol az ötödik helyre. Hamar feljön a negyedik helyre, de tovább tudja felküzdeni magát. Bolsec rohanása aztán végképp szertefoszlatja a magyar dobogó lehetőségét: előbb Kökényesin, majd a többieken is áthámozza magát a horvát bajnok, de Scheiwillert már nem éri utol. Második lesz itt is, és az összetettben is. Kökényesi végül ötödik lett. “Nem ez a reális pozícióm. Idegi alapon 10 kilót dobtam le magamról, a kondícióm a nullával egyenlő. Ha jó formában vagyok, akkor dobogóra álltam volna. Most így jött össze.” – így Kiskökény. Varga Oszkár a 12., Vermes Sándor a 14., Lánczi Sándor a 14., Holdonner Norbert a 19., Kecskeméti Márk a 21. lett a Prestige kategória második futamában.