A magyar kiválóságok estéje

Képes beszámoló a Magyar Motorsport Szövetség 2010-es díjkiosztó ünnepségéről

Egy jó (motor)versenyző pályafutása során sok felemelő pillanatban részesül: ezek közül talán a legfontosabbak, amikor megnyer egy versenyt, vagy amikor teljesítménye elismerése jeléül átadják a díját. Akik pedig az egész versenyszezon során kiválóan teljesítettek, az éves díjátadóra is eljuthatnak, ami nem kis megtiszteltetést jelent.

Mi szerencsére kimagasló sporteredmények híján is meghívást kaptunk az eseményre, hogy beszámolhassunk az elmúlt esztendő legeredményesebb magyar versenyzőiről. A Magyar Motorsport Szövetség január 15-én díjazta a hazai (és egyes nemzetközi) bajnokságokban és kupákban legjobb eredményt elért motorosokat. 8 szakágban több tucat kategória legjobbjait hívta a színpadra a rendezvény “házigazdája”, Hadnagy József, aki külön köszöntötte a gyorsasági szakág vezetőjét, Bulcsu Rezsőt.

Mivel – ahogy arról korábban beszámoltunk – a kiváló sportvezető nem csak a hazai gyorsasági sportélet első embere, hanem a világ gyorsasági motorsportjának vezetője is egyben, ami óriási elismerést és feladatot jelent. Reméljük, az új pozíció jelenthet majd némi előnyt a tehetségekkel nem szűkölködő, de sokszor hátrányból induló magyar motorsport számára. A nemzetközi porondon kívül azonban szerencsére hazánkban is egyre komolyabb színvonalú bajnokságokkal szolgálja ki a versenyzőket a MAMS, melyek részvételére nem csak határainkon innen akadnak jelentkezők. Szép számú versenyzőt jutalmazott ezen az estén a Szövetség, és igazából aki ide eljutott, az már mind győztesnek érezhette magát.

Dragbike szakág: D1000 Plusz kategóriában Lencsés Donát Dániel, Superstreet-ben Reile Tamás, míg Competition-ben Matusik Andrea volt a legeredményesebb

Stunt: Divízió 1-ben Kulman Miklós, Angyal Zoltán és Végh Tamás a sorrend, míg Div2-ben Kötél István diadalmaskodott Palatinus Attila és Jobbágyi Péter előtt

Az Enduro Old Boy Bajnokság élcsoportja: Hidasi Tibor, Jan Zatko és Tóth László

Enduro E1-ben Nádor Tamás, E2-ben Bob Pudor, E3-ban pedig Werner Müller volt a legjobb

Az Abszolút kategóriát Solymosi György nyerte, míg az Endurocross Old Boy Bajnokságot Szekeres Sándor

Az Endurocross I. osztályában Grillmayer Gábor végzett az élen, az Alpok Adria értékelés Junior kategóriájának első helyén pedig Solymosi György…

…aki a Cross Country Európa Kupa harmadik helyét is megszerezte

A MAMS Gyorsasági Motoros Női Kupa díjazottjai: Kovács Nikolett végzett az élen Majzik Ibolya és Vaslaki Tímea előtt

A Gyorsasági Motoros Bajnokság 125 sport osztályát Gyutai Adrián nyerte, míg SST 600-ban Chrobák János diadalmaskodott

A 750-esek között 2010-ben Adorján Tamás volt a legjobb, Open-ben Kispataki Viktor nyert Vida Tibor és Egedi Sándor előtt

“Félidőben” KAP, vagyis Kovács András Péter dumaszínháza oldotta a hangulatot, akitől szintén nem áll távol a motorozás

Motocross: 85ccm Serdülőben Szabó Márk, 85 Juniorban Lukács Kristóf bizonyult a legjobbnak tavaly

A picike szélterelő nem sokat segít rajtad, ha túrázni szeretnél, de kb. 150-es tempóig elviselhető a menetszél

MX2 Juniorban Nagy Alex lett a legjobb Szőke Márk és Hugyecz Erik előtt

MX1-es dobogósok: Szvoboda Bence, Borka János és Czuni László

MX2-ben Hugyecz Erik nyert, Oldtimer Classic Openben Manfred Stohmayer, Classic 500-ban pedig Jure Lampe volt a legjobb

A salakmotorosok közül Tabaka József szerezte meg az első helyet, Supermoto Openben Bencsik Dániel bizonyult a legjobbnak

A supermotók Prestige kategóriáját Ónódi Benjámin, míg a quadosok között az MXQ1-et Busz Patrick nyerte

MXQ2-ben Oláh József volt verhetetlen, akárcsak a Prestige-ben Kazár Miklós

Az Országos Triál Bajnokság első helyét Dobor Sándor szerezte meg, a nemzetközi mezőnyben Mario Mempör lett a legjobb

Az Év Sportbírója címet Pál László, míg az Év Sportolója kitüntetést Solymosi György szerezte meg