Ez a cikk a FastRide magazin 2010. augusztusi számában jelent meg.
Az internet kőkeményen behálózta a 21. század emberét, függetlenül attól, hogy motoros-e vagy sem. Tagadhatatlan előnyei mellett akad pár számlájára írható negatívum is, amikkel nem árt vigyázni!
Az internet legalább akkora okossága volt az emberiségnek, mint a kerék – ha nem nagyobb –, és mint megannyi dolgot, ezt is a hadseregnek köszönhetjük. Kevés olyan ember van manapság, akit ne kötne az internet valamilyen formában a számítógéphez – van, aki a könnyen elérhető pornó miatt tartja, van, aki a kenyeret is onnan rendeli, de van, aki a kenyérre valót keresi meg segítségével. Többek között az FR gyártása is jóval bonyolultabb lenne, ha nem lenne a net. Aztán ott van még a web szórakoztató ereje, a megannyi online hírportál, videomegosztó, social networking oldal, és a fórumok. Horgonyozzunk le egy picit az utóbbiaknál

Megszámlálhatatlanul sok oldal létezik, amiken társas eszmecserére alkalmas platformok vannak; természetesen ez alól a motoros site-ok sem kivételek. A fórumok nagyon hasznosak tudnak lenni, de ahol emberek vannak, ott a hülyeség is hamar felüti a fejét. Nem mintha mi nem írhatnánk véletlenül valamilyen butaságot olykor-olykor, hiszen mi sem vagyunk tévedhetetlenek, de a szórás jóval kisebb, mint a világhálón. Egy magazin szakmaisága kevésbé kérdőjelezhető meg, mint mondjuk egy arc nélkül beírogató lelkes fórumozgatóé. És az arctalanság kérdése elég sarkalatos pont, mert a különféle nick néven publikáló figurákról alig vagy szinte semmit sem tudni, azaz lehet, hogy az adott személy még életében nem ült motoron, s úgy próbál előadást adni egy témában. Ugyanez az arctalanság, és az ezt kihasználó emberek mindenféle trágár vagy negatív hozzászólásai keserítik meg az online – motoros – médiumok életét. Ha már az online motoros médiumokat felemlegettük, kötelező megemlítenünk, hogy a világháló igen sok szakbarbár „születéséhez” járult hozzá, hiszen egy site-ot elindítani, működtetni jóval kevesebb ráfordítást igényel, mint egy nyomtatott szakmagazint, ráadásul a kontroll is jóval alacsonyabb. Azaz elég nehezen ellenőrizhető az adott firkász előélete, rutinja, szakértelme, míg az offline világban több évet kell küzdeni egy adott ismertségért és elismertségért – joggal. Manapság bárki percek alatt motoros újságírót faraghat magából – nyilván ez megmarad az optikai csalódás szintjén…
Persze a fordítottja is igaz, mert rengeteg hozzáértő és rutinos harcossal találkozni a világháló berkein belül. Nagyon sok hasznos infót zsebelhetünk be hazai és külföldi fórumokon a legváltozatosabb témákban. De – és ez egy nagy DE – a kapott, szerzett infó hitelességét mindig ellenőrizzük le, kérdezzünk utána, valóban úgy van-e, mert senki sem tévedhetetlen, s így elég sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.
Ha megtanulod megfelelően használni, akkor az internet az egyik leghatékonyabb fegyver lehet az arzenálodban. Légy körültekintő és ne fogadj el semmit fenntartások nélkül!