Előadás sorozat a MAMI suliban, a titkokat Szabó János – azaz gyorsaságis körökben csak Bregyó – osztja meg veletek! Egy igazi szaktekintélytől tanulhatjátok meg a sportág csínját-bínját!
Figyelem motorosok! Támadt egy ötletem, amit tulajdonképp Ti szültetek! Járva a versenypályákat nyitva tartom a fülem, mit is beszéltek, hogy is gondolkoztok a gyorsasági motorsportról. Mindig elszomorodom! Hallgatom a „szakértői véleményeket” és az jut eszembe, hogy honnan is tudnátok. Jómagam durván negyven éve élek abban a számomra gyönyörű világban, amit gyorsasági motorsportnak hívnak! A teljesség igénye nélkül összeállítottam egy anyagot a gyorsasági motorozásról A-Z-ig, ami talán segít eligazodni ebben a koránt sem egyszerű szakmában. Nem is tudom, minek nevezzem az általam elképzelteket, előadásnak, vagy oktatásnak.
Egy kurzus max. 15 főből áll, ha komolyan gondolod a részvételt, minél előbb jelentkezz!
Egy biztos, megpróbálok rengeteg ismeretet átadni, mindezt diskurzus jelleggel, vagyis a hallgatók belekérdezhetnek, ha valami nem tiszta vagy nem érthető. Tehát kinek is ajánlanám előadás – hívjuk így – sorozatomat? Például szurkolóknak, hogy megértsék a sport lényegét – talán az internetes oldalakon nem lesz annyi – ki sem mondom milyen – hozzászólás. Vagy kezdő pályamotorosoknak, hogy megértsék, mikor, mit, hogyan tegyenek, mikor mit állítsanak és miért, hogy készüljenek a motorozásra, és miket gyakoroljanak. Ezen kívül versenyzőknek, edzőknek, szerelőknek, mert nem árt az ismereteket bővíteni, szerintem rájuk fér a segítség. Miért is bátorkodom a tudó-oktató szerepet felvállalni? Írhatnék bajnokokról, csapatokról, bajnok motorokról, melyek az én munkámat dicsérik, de remélem, mindennél többet mondanak el az általam előadott ismeretek.
Témakörök
1. Gyorsasági motorsport történelem: – A motorozás és a motorsportok kialakulása – A gyorsasági motorsport szakágának kialakulása, kezdeti évei – Gyorsasági motoros világbajnokság GP futamok „ Moto GP” – A Moto GP szabályrendszerei, kategóriái a kezdetektől napjainkig – Superbike, Supersport VB és a Stock kategóriák, Endurance VB – Kontinens bajnokságok, és más nyílt nemzetközi bajnokságok – Magyar Gyorsasági Motorsport és szövetségi rendszere 2. Gyorsasági motorkerékpár műszaki jellemzői – A „szűk keresztmetszet” avagy milyen beállításokkal és fejlesztésekkel érhettek el jobb teljesítményt versenypályán – Váz, futómű, vázgeometria – Fékrendszerek – Teljesítménynövelés, motorhangolás, elektronikák – Menettulajdonságok érzékelése, mit és hogyan érezhetek versenypályán, mit állítsak, és milyenek lesznek a válaszreakciók – Hogyan kell felkészíteni egy utcai motort pályázásra, alap műszaki előírások – Sport motor felkészítése stock kategóriára, és ennek műszaki szabályrendszere 3. Pályán való viselkedés, a gyorsasági motorsport sportszabályai – Pályára lépés előtt, depóban való magatartás és az ide vonatkozó szabályok – Szabadedzések, nyílt napok, és versenyprogramok hivatalos edzései – Bokszutcában történő közlekedés a bokszutcára vonatkozó szabályok – Rajtprocedúra, rajtszabályok – A versenypályán történő közlekedés szabályai, zászlójelzések és egyéb bírói jelzések – Zárt parkoló szabályai, pódiumra lépés szabályai – Technikai óvás, és egyéb óvások szabályai, a verseny hivatalos végeredményének szabálya, bajnokságok értékelése, bajnoki pontok 4. Edzéselmélet és módszertan – gyorsasági motorsport – Milyen edzésfajtákat ismerünk, és alkalmazunk a gyorsasági motorsport területén – Bemelegítés egyéb és motoros edzések előtt – Állóképességi és erőfejlesztő edzések, nyújtás, izületi tágság megszerzése – Kiegészítő terepmotoros edzések – Nyílt napok, egyéni pályamotorozás – Kispályás egyéni és csoportos edzések – Nagypályás egyéni és csoportos edzések 5. Gyorsasági motorsport vezetéstechnikai elemei száraz és vizes körülmények között – Üléspozíció a motorkerékpáron, kezelőszervek beállítása – Elindulás megállás – Egyenesben haladás – Féktávok, kigyorsítás szélágy – Hajtűkanyarok, derékszögű kanyarok, nyújtott ívek – Egyirányú és kétirányú kettős kanyarok, kanyarkombinációk, a pálya összerakása – Lejtős és emelkedős kanyarok, kanyarkombinációk – Rázókövek, felfestések, megváltozott tapadási viszonyok – Előzések, pozíció megtartása – Versenytaktika, a versenyző irányítása 6. Egyéb érdekességek – Mi a pályalicenc és miért jó, ha erről te is tudsz valamit – Hogyan lehetek gyorsasági versenyző /versenyvezetői engedély, licenc megszerzése/ – A versenyző jogai és kőtelességei, a rendezők, egyesületek, szövetség jogai és kőtelességei – A versenyző életmódja, táplálkozása felkészülési és verseny szezonban, edzések és versenyek előtt – A pályamotorozáshoz kötelező minimumvizsga anyagának oktatása
Az előadás sorozat helyszíne a MAMI (Magyar Motorkerékpár Szakközépiskola és Szakiskola) osztálytermében, (Budapest, XIV ker. Angol u 36. II. emelet).
Időpontok: 2014. március 8, 22, 29, szombati napokon 10-16 óráig. Minden előadás két témakört foglal magába, ha valaki a második vagy harmadik napra nem tud eljönni a következő kurzusban bepótolhatja. Az előadás díja hat témakörre 15.000.-Ft, melyet az első előadás előtt a helyszínen kell befizetni.
Egy kurzus három előadásból áll, a helyszín a MAMI osztályterme
Jelentkezni a 06 30 981 5050 számon, vagy a bregyo.szabo@gmail.com email címen lehet. A kurzust elvégzők számára lehetőség nyílik – tudásszintjének megfelelő csoportbeosztással – az általam tartott motoros edzéseken részt venni.