rizi laguna seca 2014

WSBK: Rizi pontot szerzett Amerikában

A Tóth csapat Superbike világbajnoki története második pontszerző helyét szerezte meg a Tóth Imrét helyettesítő Rizmayer Gábor által: a piros zászlóval kétszer is megszakított második versenyen Rizi a 15. helyen ért célba
EuroMotor
Faster2

Magyar idő szerint késő éjjel ért véget a Superbike vb 9., amerikai versenyének második futama – amit először a suzukis Alex Lowes bukása miatt szakítottak meg, aki a bal lábát zúzta meg a hírhedt laguna seca-i dugóhúzóban. A második, hét körösre rövidített menés harmadik körében a BMW-vel versenyző francia Sylvain Barrier bukott hatalmasat a célegyenesben, a pálya kórházában kellett ellátni. Ez újabb piros zászlót eredményezett…

2011-ben szabadkártyásként Kispataki Viktor, most pedig beugróként Rizmayer szerzett WSBK-pontot

Rizmayer Gábor mind a három rajt után óriásit harcolt az EBR (Erik Buell Racing) motorokkal, és a hazai pályán induló Geoff Mayt és Chris Ulrichot maga mögé utasítva, pár másodperccel elmaradva a 14. Larry Pegram mögött, pontszerző helyen hozta be a Team Toth #16-os rajtszámú BMW-jét.

„Szeretném megköszönni a csapatnak azt a bizalmat és lehetőséget, amit azzal adtak nekem, hogy Ifj. Tóth Imre misanói sérülése után engem választottak, hogy helyettesítsem. Már Portimaóban is közel voltunk a pontszerző helyekhez, itt Laguna Secában pedig el is értük azt. A csapatom, a szerelőim hatalmas munkával és akarattal – leküzdve a technikai gondokat – egy borzalmasan jó motort adtak nekem. Köszönöm!! Hatalmas eredmény ez számomra is, hiszen első világbajnoki pontomra tettem szert ezen a hektikus, és nagyon nehéz versenyen. Alig találok szavakat, annyira boldog vagyok” – mondta az örömittas Rizmayer Gábor.

A csapat másik versenyzője, Sebestyén Péter (56) az első futamon elszenvedett balesete miatt nem tudott rajthoz állni a másodikon

A kaotikus második futamot végül a címvédő Sykes nyerte, Guintoli és Rea előtt (Melandri az élről bukott a másodszorra újraindított, tehát harmadik etapban). Az első verseny pedig a Melandri-Guintoli-Sykes sorrendben ért véget – ezen Rizmayer Gáborunk nagy csatában a 17. lett, a csapattárs, Sebestyén Péter pedig bukott.