Akciók

Itthon is sikeres a BMW 2011-es kirakata

Túra, Endúró és Sport kategóriában is bajor masina vezeti a magyar motorosok "kívánságlistáját"
Faster2
EuroMotor

Forrás: BMW

A legnagyobb hazai motoros szaklap, a Motorrevü idén 13. alkalommal rendezte meg az „Az év motorjai” közönségszavazását, ahol a BMW modelljei igen jó eredménnyel, a nyolc kategóriából háromban az élen végeztek, továbbá egy második és egy harmadik helyezést is szereztek. A végeredmények összesen 2009 postai úton érkezett olvasói vélemény alapján alakultak ki.

A Túra-/sporttúramotorok kategóriában az új, hathengeres BMW K 1600 GT/GTL (tesztünkhöz kattints IDE!) diadalmaskodott az olvasók szavazatainak 19%-át megszerezve, míg a második helyen a 13,3%-ot elérő, tavaly megújult boxermotoros túragép, a BMW R 1200 RT végzett; a harmadik helyet pedig a Honda Pan European (11,7%) szerezte meg.

A Sportmotorok kategóriában a BMW első szupersport motorja, a WSBK idei első futamán dobogós helyet szerző S 1000 RR (utcai és pályateszt) toronymagasan, az olvasók szavazatainak 23,2%-át megszerezve győzedelmeskedett a Honda Fireblade (10,4%) és a Yamaha R1 előtt (7,9%).

A magyar olvasóközönség szerint (több, mint 2000 válasz alapján) az új hathengeresek a legjobb túragépek (és szerintünk is)…

Az Endurók/Szupermotók kategóriában a tavalyi év után idén is a legendás GS család legrobosztusabb tagja, BMW R 1200 GS/GS Adventure modell nyerte, a szavazatok 21,9%-ának tulajdonosaként a Honda Varadero 1000 (8,1%) és a Yamaha Super Ténéré (7,2%) előtt. A BMW egyébként a GS-széria új belépőmodelljét is útjára bocsátotta: a G650GS a nagytesók kínálta stílust nyújtja, csak kisebb csomagban, egy hengerrel a fedélzeten.

…továbbra is az S1000RR a legkívánatosabb sportmotor, az R1200R pedig a nakedek között dobogós…

A nemrégiben megújult roadster, a BMW R 1200 R rendkívül szoros küzdelemben a Naked Bike kategória harmadik helyére került a szavazatok 6,1%-ával, közvetlenül az első Honda CB1000R (7,3%), és a második Yamaha Vmax (6,5%) után.